Miłkowice woj. wielkopolskie

Sport - turniej piłki nożnej

Turniej piłki nożnej drużyn niezrzeszonych w Miłkowicach

Andrzej R. Tyczyno
W turnieju brało udział 5 drużyn: Miłkowice , Kawęczn, Rzymsko , Strachocice I, Strachocice II.
Ze względu na upał mecze rozgrywano dwa razy po 10 minut. Zwycięstwo odniosła drużyna, która zebrała najwięcej punktów.
I miejsce – Rzymsko
II miejsce – Kawęczyn
III miejsce Miłkowice
IV i V miejsce Strachocice

Zwycięska drużyna z Kawęczyna.

W Miłkowicach gmina Dobra odbył się turniej piłki nożnej drużyn niezrzeszonych. Jego zwycięzcą została drużyna z Kawęczyna, która pokonała w finale gospodarzy 4:3. Organizacja turnieju była możliwa dzięki zaangażowaniu tutejszego sołtysa Pawła Wszędybyła, który pozyskał sponsorów i współpracowników.
Już po raz trzeci dzięki staraniom Pawła Wszędybyła – sołtysa Miłkowic, odbył się w tej wsi Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Sportowego Miłkowice. Trzeba tutaj nadmienić, że prezesem tegoż Stowarzyszenia jest właśnie pan Wszędybył. Do udziału zgłosiło się sześć zespołów: Kawęczyn, Miłkowice I, Miłkowice II, Miłkowice Działki, Strachocice i Rzymsko.
Turniej sędziowany nieodpłatnie przez Grzegorza Łakomickiego – sędziego czwartej ligi, przeprowadzono na boisku wykonanym przez członków miłkowickiego Stowarzyszenia, na działce obok kościoła, udostępnionej przez miejscowego proboszcza. Sześcioosobowe drużyny, podzielono w drodze losowania na dwie grupy, w których rozegrano mecze trwające 2x12 minut, systemem „każdy z każdym”. Następnie drużyny z drugich miejsc w grupach zagrały o trzecie miejsce. Zwyciężyła reprezentacja Strachocic, pokonując Rzymsko 3:1.
Do finałowego pojedynku przystąpiły Miłkowice I z Kawęczynem. Mecz był wyrównany, a w obu zespołach wyróżniali się weterani tych drużyn, pięćdziesięcioletniDariusz Potasiński z drużyny gospodarzy i dwa lata od niego młodszy Karol Michalak. Gospodarze objęli szybko prowadzenia po błędzie bramkarza gości, który wpuścił tzw. „babola”. Po chwili było już 2:0. Kawęczyn pomimo stwarzanych sytuacji podbramkowych nie potrafił ich wykorzystać. Dopiero rzut wolny i celny strzał, po którym piłka zatrzepotała w siatce odblokował drużynę gości. Jeszcze w pierwszej połowie doprowadzili do wyrównania. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, po szybkiej kontrze wyszli na prowadzenie 3:2. Następnie strzałem z połowy boiska przelobowany został miłkowicki bramkarz. Miłkowice przystąpili do odrabiania strat, gorąco dopingowani przez miejscowych kibiców. Po szybkiej kontrze i stworzonej przewadze zmniejszyli rozmiary porażki 4:3. Na wyrównanie zabrakło im czasu.
5-6 Miłkowice II

Trzy najlepsze drużyny odebrały puchary ufundowane przez płk. Dariusza Dejneka, zawodnika Miłkowic Działki. Puchar dla najlepszego bramkarza ufundowany przezks. Okońskiego odebrał Andrzej Matusiak (Miłkowice Działki) za polot w grze. Najlepszym strzelcem i zawodnikiem został Karol Michalak z Kawęczyna, a puchar dla niego ufundował pan Wszędybył. Najmłodszy zawodnik turnieju Mateusz Fornalczyk (Miłkowice Działki) i najstarszy Dariusz Potasiński (Miłkowice I) otrzymali piłki ufundowane przez Piotra Kujawińskiego. Sześć kompletów strojów dla zwycięskiej drużyny ufundował Jacek Karpiński.
Andrzej Piątkowski – burmistrz gminy Dobra z uznaniem mówił o sołtysie Wszędybyle, którego bardzo wspiera rodzina. Podziękował mu za to, że podejmuje się tylu inicjatyw. Podkreślił, że pan Paweł był jego uczniem. Miejscowy proboszcz ks. Paweł Okoński wyraził przekonanie, że w tym turnieju nie ma przegranych.Zwracając się do piłkarzy powiedział: - Za to, że chcecie, za to że dajecie dobry przykład Szczęść Boże. Paweł Wszędybył podziękował drużynom za rywalizację fair play i zaprosił do Miłkowic na przyszłoroczny turniej.
Dla piłkarzy przygotowano kiełbaski z rożna ufundowane przez Macieja Smolińskiego z pieczywem od Andrzej Kopackiego. Wszyscy chwalili sobie miłkowicką imprezę sportową i deklarowali chęć ponownego w niej uczestniczenia.

Puchar z rąk ks. Okońskiego odbiera Andrzej Matusiak – najlepszy bramkarz turnieju.
Karol Michalak pomimo wieku oldboja, uznany został najlepszym piłkarzem turnieju.

Dariusz Potasiński – najstarszy piłkarz, odbiera nagrodę z rąk pułkownika Dejneka.

Turniej piłkarski  08.08.2015
Loteria fantowa OSP Miłkowice

W turnieju brało udział 5 drużyn:
Miłkowice , Kawęczn, Rzymsko , Strachocice I, Strachocice II.

Informacja i zdjęcia Paweł Wszędybył, sołtys Miłkowic.

13.08.2016 odbył się turniej sportowy w Miłkowicach. W rozgrywkach brały udziały drużyny z Miłkowic, Strachocic, Kawęczyna , Skęczniewa i Rzymska.
Miłkowice zajęły pierwsze miejsce - bez straty gola,
2 miejsce zajął Kawęczyn
3 miejsce Skęczniew
Rzymsko
Strachocice.
Najlepszym strzelcem okazał się zawodnik ze Skęczniewa, a najlepszym bramkarzem zawodnik z Miłkowic.

Panie upiekły ciasta, częstowały chlebem ze smalcem, zorganizowano grilla, były napoje, większość poczęstunku za darmo.

21 czerwca w Dobrej odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Do rywalizacji o puchary przystąpiło10 drużyn (9 męskich i 1 kobieca).
Zawody tradycyjnie rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: ćwiczeniu bojowym i sztafecie pożarniczej z przeszkodami 7 x 50m. Triumfatorami tegorocznych zawodów zostali druhowie OSP Piekary II, którzy zdobyli 104,62 punkty. Wśród drużyn kobiecych najlepsze okazały się zawodniczki reprezentujące OSP Potworów (165,05 pkt).