Miłkowice woj. wielkopolskie

Turniej piłki nożnej

Turniej piłki nożnej drużyn niezrzeszonych w Miłkowicach

Andrzej R. Tyczyno
W turnieju brało udział 5 drużyn: Miłkowice , Kawęczn, Rzymsko , Strachocice I, Strachocice II.
Ze względu na upał mecze rozgrywano dwa razy po 10 minut. Zwycięstwo odniosła drużyna, która zebrała najwięcej punktów.
I miejsce – Rzymsko
II miejsce – Kawęczyn
III miejsce Miłkowice
IV i V miejsce Strachocice

Zwycięska drużyna z Kawęczyna.

W Miłkowicach gmina Dobra odbył się turniej piłki nożnej drużyn niezrzeszonych. Jego zwycięzcą została drużyna z Kawęczyna, która pokonała w finale gospodarzy 4:3. Organizacja turnieju była możliwa dzięki zaangażowaniu tutejszego sołtysa Pawła Wszędybyła, który pozyskał sponsorów i współpracowników.
Już po raz trzeci dzięki staraniom Pawła Wszędybyła – sołtysa Miłkowic, odbył się w tej wsi Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Sportowego Miłkowice. Trzeba tutaj nadmienić, że prezesem tegoż Stowarzyszenia jest właśnie pan Wszędybył. Do udziału zgłosiło się sześć zespołów: Kawęczyn, Miłkowice I, Miłkowice II, Miłkowice Działki, Strachocice i Rzymsko.
Turniej sędziowany nieodpłatnie przez Grzegorza Łakomickiego – sędziego czwartej ligi, przeprowadzono na boisku wykonanym przez członków miłkowickiego Stowarzyszenia, na działce obok kościoła, udostępnionej przez miejscowego proboszcza. Sześcioosobowe drużyny, podzielono w drodze losowania na dwie grupy, w których rozegrano mecze trwające 2x12 minut, systemem „każdy z każdym”. Następnie drużyny z drugich miejsc w grupach zagrały o trzecie miejsce. Zwyciężyła reprezentacja Strachocic, pokonując Rzymsko 3:1.
Do finałowego pojedynku przystąpiły Miłkowice I z Kawęczynem. Mecz był wyrównany, a w obu zespołach wyróżniali się weterani tych drużyn, pięćdziesięcioletniDariusz Potasiński z drużyny gospodarzy i dwa lata od niego młodszy Karol Michalak. Gospodarze objęli szybko prowadzenia po błędzie bramkarza gości, który wpuścił tzw. „babola”. Po chwili było już 2:0. Kawęczyn pomimo stwarzanych sytuacji podbramkowych nie potrafił ich wykorzystać. Dopiero rzut wolny i celny strzał, po którym piłka zatrzepotała w siatce odblokował drużynę gości. Jeszcze w pierwszej połowie doprowadzili do wyrównania. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, po szybkiej kontrze wyszli na prowadzenie 3:2. Następnie strzałem z połowy boiska przelobowany został miłkowicki bramkarz. Miłkowice przystąpili do odrabiania strat, gorąco dopingowani przez miejscowych kibiców. Po szybkiej kontrze i stworzonej przewadze zmniejszyli rozmiary porażki 4:3. Na wyrównanie zabrakło im czasu.
5-6 Miłkowice II

Trzy najlepsze drużyny odebrały puchary ufundowane przez płk. Dariusza Dejneka, zawodnika Miłkowic Działki. Puchar dla najlepszego bramkarza ufundowany przezks. Okońskiego odebrał Andrzej Matusiak (Miłkowice Działki) za polot w grze. Najlepszym strzelcem i zawodnikiem został Karol Michalak z Kawęczyna, a puchar dla niego ufundował pan Wszędybył. Najmłodszy zawodnik turnieju Mateusz Fornalczyk (Miłkowice Działki) i najstarszy Dariusz Potasiński (Miłkowice I) otrzymali piłki ufundowane przez Piotra Kujawińskiego. Sześć kompletów strojów dla zwycięskiej drużyny ufundował Jacek Karpiński.
Andrzej Piątkowski – burmistrz gminy Dobra z uznaniem mówił o sołtysie Wszędybyle, którego bardzo wspiera rodzina. Podziękował mu za to, że podejmuje się tylu inicjatyw. Podkreślił, że pan Paweł był jego uczniem. Miejscowy proboszcz ks. Paweł Okoński wyraził przekonanie, że w tym turnieju nie ma przegranych.Zwracając się do piłkarzy powiedział: - Za to, że chcecie, za to że dajecie dobry przykład Szczęść Boże. Paweł Wszędybył podziękował drużynom za rywalizację fair play i zaprosił do Miłkowic na przyszłoroczny turniej.
Dla piłkarzy przygotowano kiełbaski z rożna ufundowane przez Macieja Smolińskiego z pieczywem od Andrzej Kopackiego. Wszyscy chwalili sobie miłkowicką imprezę sportową i deklarowali chęć ponownego w niej uczestniczenia.

Puchar z rąk ks. Okońskiego odbiera Andrzej Matusiak – najlepszy bramkarz turnieju.
Karol Michalak pomimo wieku oldboja, uznany został najlepszym piłkarzem turnieju.

Dariusz Potasiński – najstarszy piłkarz, odbiera nagrodę z rąk pułkownika Dejneka.

Turniej piłkarski  08.08.2015
Loteria fantowa OSP Miłkowice

W turnieju brało udział 5 drużyn:
Miłkowice , Kawęczn, Rzymsko , Strachocice I, Strachocice II.

Informacja i zdjęcia Paweł Wszędybył, sołtys Miłkowic.

13.08.2016 odbył się turniej sportowy w Miłkowicach. W rozgrywkach brały udziały drużyny z Miłkowic, Strachocic, Kawęczyna , Skęczniewa i Rzymska.
Miłkowice zajęły pierwsze miejsce - bez straty gola,
2 miejsce zajął Kawęczyn
3 miejsce Skęczniew
Rzymsko
Strachocice.
Najlepszym strzelcem okazał się zawodnik ze Skęczniewa, a najlepszym bramkarzem zawodnik z Miłkowic.

Panie upiekły ciasta, częstowały chlebem ze smalcem, zorganizowano grilla, były napoje, większość poczęstunku za darmo.

This website was created for free with Stronygratis.pl. Would you also like to have your own website?